18 millió forintot mosott tisztára egy ózdi férfi, internetes csalásokból jött a pénz
Börtönbe kerülhet az a fiatal, aki tevékenyen közreműködött internetes csalásokban. A pénzt banki adatok megszerzésével lopták el a sértettektől.
Börtönbe kerülhet az a fiatal, aki tevékenyen közreműködött internetes csalásokban. A pénzt banki adatok megszerzésével lopták el a sértettektől.
Egy új, banki adatokra utazó androidos kártevőre bukkantak a Cleafy biztonsági kutatói – a DroidBot megfigyeléseik szerint 2024 júniusa óta aktív, és megkönnyíti a nem túl ügyes hackerek dolgát is. A rosszindulatú program Chrome böngészőnek is álcázhatja magát.
Újabb átverős e-mail kezdett terjedni a napokban, melyekben ezúttal az OTP Bank ügyfeleit igyekeznek tőrbe csalni. Mutatjuk, milyen levél esetén legyen gyanakvó.
Ügyes módszerekkel rejtőzködik, de a háttérben súlyos anyagi kárt okozhat az áldozatának a PixPirate nevű androidos trójai vírus.
Egy szakértő magyarázta el a hvg.hu-nak, miért nagyon fontos a megelőzés és a körültekintő böngészés az iPhone-okon – egy GoldPickaxe nevű kártevő ugyanis megtalálta a módját annak, hogy bejusson az Apple okostelefonjaira, és gyakorlatilag teljes irányítást szerezzen felettük.
Némi figyelmességgel megelőzhető a baj, amit a Kaméleon nevű vírus okozhat, de akkor sincs minden veszve, ha már megfertőzték a készülékét, de még nem léptek akcióba a rosszindulatú felek. Mindkettőre mutatunk példát, hogy végül ne tudják minden pénzét ellopni a támadók.
Az áldozat ruhákat szeretett volna online eladni, a csalók pedig egy kamubank linkjével verték át.
Kaméleon (Chameleon): a kedvesnek tűnő név mögött igazából egy veszélyes androidos kártevő áll, mely cseles technikákkal igyekszik irányítást szerezni a készülékünk felett. A cél a banki adatok megszerzése, de sok másra is képes lehet, ha nem figyel az ember.
Újabb adathalász hullám indult, most a futárszolgálatok nevében küldött üzenetekkel igyekeznek megszerezni az érzékeny banki adatokat a rosszindulatú felek. Mutatjuk, mikre érdemes figyelni.
Több száz banki alkalmazásra van „betanítva” a legújabb, Nexus nevű androidos kártevő, ami képes ellopni a banki adatainkat, még akár a kétfaktoros hitelesítő kódokat is meg tudja szerezni.
Adathalász támadásra figyelmezteti az MKB Bank ügyfeleit a Magyar Bankholding. A csalók március 31-e után kezdtek intenzívebb támadásba – azután, hogy a jogelőd Budapest Bank és az MKB Bank egyesült.
A jelek szerint kiképezték magukat a Sao Pauló-i tolvajok, hogy hozzáférjenek a lopott iPhone-okhoz.
Kiterjesztette tevékenységét és már nem egyetlen országban szedi áldozatait a kiberkutatók által TeaBotnak nevezett androidos vírus. Vigyázat: kifejezetten veszélyes kártevőről van szó.
A dombóvári rendőrök elfogtak egy társaságot, amelynek tagjai az oltásra jelentkezésért és a banki adataikért cserébe 50 ezer forintot ígértek idős embereknek. Többeket sikerült is átverniük.
A csalók sokszor telefonon, e-mailben vagy a közösségi oldalon keresik fel az áldozataikat, hogy bankkártyaadatokat vagy közvetlenül pénzt csaljanak ki tőlük. A rendőrség közzétett egy videót, amelyben az egyik leggyakoribb telefonos csalás módszerére hallható.
Hozzáférést kér a bankoktól felhasználói bankszámláinak bizonyos adataihoz a Facebook – ha a felhasználó is beleegyezik. Az ügyfelek így SMS helyett Messengeren kaphatnak értesítést a kártyatranzakciókról, vagy például lekérdezhetik bankszámlájuk egyenlegét a Facebook üzenetküldőjében. De nagyon rosszul cseng ez éppen akkor, mikor a Facebookról több ízben is kiderült, hogy nem mindig bánik megfelelő gondossággal a felhasználók adataival.
Illetéktelenek e-mailben küldött, hamis weboldalakon keresztül próbálják megszerezni a K&H ügyfeleinek e-banki azonosító adatait – figyelmeztet a pénzintézet.
A több amerikai pénzintézetet is érintő ügy az eddigi legnagyobb amerikai adatlopás.
A Gameover nevű kártékony program eddig több mint hatszázezer számítógépet fertőzött meg, és kapcsolt be egy olyan botnetbe, amely napjainkra az egyik legnagyobb, banki adatok gyűjtésére alkalmas kártékony hálózattá vált.
Egy nagy amerikai bank belső adatainak kiszivárogtatására készül jövő év elején a WikiLeaks – olvasható abban az interjúban, amelyet az oldal alapítója, Julian Assange adott a Forbes magazinnak. A több tízezer banki dokumentum nyilvánosságra hozatala Assange szerint vizsgálatokat és reformokat indíthat majd el.